+420 739 512 610

Felinoterapie

Meggie ve škole s dětmi

Felinoterapie patří podobně jako canisterapie mezi zooterapie, resp. zoorehabilitace. Jedná se o podpůrnou léčbu somatických i psychických poruch či aktivizační metodu.

V naší domácnosti žijí dvě kočky plemene ragdoll. Meggie, která již téměř rok pracuje jako felinoterapeutka. A kocourek Barney, který Meggii postupně pomáhá. Oba jezdí především mezi postižené děti v rámci skupinové terapie. Výhodnější je však terapie jedna kočka – jeden klient. Vzniká tak více prostoru a klidu mezi zúčastněnými. Felinoterapie se stává efektivnější. 

Meggie je klidná, trpělivá, velmi submisivní. Vyniká svou vysokou inteligencí. Díky své mírumilovné povaze je na terapii žádanější. Práce kočiček spočívá především v tom dělat vám radost,  být hodné, milé a nechat se dětmi či seniory hladit, česat nebo masírovat. Právě při česání a masírování mohou lidé po operaci horních končetin jedinečně rehabilitovat. Meggie nebo Barney pracují zhruba 45 minut, nejdéle však 1,5 hodiny záleží i na místě a délce cestování. Při individuální terapii bývá Meggie hravá. Barney rád nosí v tlamičce různé předměty, které se učí aportovat. Oba jsou báječní společníci, kteří vás rádi povzbudí a vykouzlí nejeden úsměv. Proto jsou ragdoll ideální zejména k dětem. Pokud uvažujete o koupi domácího mazlíčka, je to skvělá příležitost, jak zjistit kompatibilitu i zdravotní prevenci na možné alergie.

Meggie a Barney by se vyjádřili asi takto:

Je vám právě smutno a chcete potěšit či povzbudit? Máte nějakou bolístku? Chcete zavrnět do ouška a přijít na jiné myšlenky? 

Zavolejte naší paní a domluvte kam můžeme přijet. Když nás budete česat nebo hladit rádi vám zavrnkáme nějakou písničku. Nebo přijeďte k nám. Máme hezký kočičí dům, krásně jemný kožíšek a spoustu hraček. Rádi vás uvidíme a budeme se snažit vás potěšit. Objednejte si naší návštěvu. Těšíme se.“

FOTO: Barney a Megie při felinoterapii

Meggie
white and black cat on brown wooden table