+420 739 512 610

Dej mi!

Těmito slovy si mnozí něco vynucují. Myslí si, že mají nárok na to co zrovna chtějí.
Druhá strana již může tušit, jak dotyčný bude nakládat s tím co dostane.
Tak i jeden mladý muž žádal o předčasné vyplacení dědictví – otec vyhověl a syn odešel do světa. V cizině vedl nádherný život, podle svých představ.
Avšak při jeho prostopášném způsobu života a hýření je zděděný majetek rychle pryč. Právě v té chvíli přichází hlad. Přátelé, žena i děti ho opouštějí. Před krátkou dobou to byl bohatý společník, teď je z něho hladovějící tulák. Přesto ve své nouzi nalézá práci – smí pást vepře. Musí trpět, čichat smrad a i majitel vepřů není moc laskavý. Až nyní má čas přemýšlet o životě a svém hloupém jednání. Až nyní si uvědomuje jakou hodnotu mají peníze a jakou hodnotu mají vztahy a lidský život. Až nyní nastupuje zdravá sebereflexe a touha začít znovu.
Jistě, peníze jsou důležité, ale důležitější jsou vztahy. A jak dopadl marnotratný syn? Vrátil se ke svému otci, omluvil se, litoval své hlouposti a táta se nad ním smiloval. Byl rád, že se jeho syn vrátil.
Každý takový rodič, bude rád, když se potomek vrátí zpět. A všichni mohou začít znova. Syn tedy s pokorou a moudrostí, poučen i s vděčností, začíná svůj dobrý krok.

Příběh o marnotratném synu vypráví, jak s námi někdy život musí zatřást, aby se ukázala skutečná pravda od hlouposti. Pravda, která nás vede k opravdové lásce, kterou tak všichni potřebujeme..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *