+420 739 512 610

Pátek v Bari

Hurá je ráno. Děti spali poměrně klidně, já jsem spíše bděla. Stan jsme postavili po tmě a celkem rychle až na to že na mraveništi. Máme tedy skvělou možnost hned po ránu studovat italské mravence. Jsou velice malinkatí, takové u nás neznámé.
Koušou však stejně jako ti naši. Zjišťujeme, že jich máme poměrně dost ve ⛺. Připomínáme si biblické přísloví o mravenčí pracovitosti a v 6.13 se chystáme zamést po sobě stopy.
V parku je klid zatím nikde ani noha. Jen pod námi rušná silnice. Letiště v noci bylo klidné, poslední let jsme registrovali cca ve 23.hodin.
Jsme mile překvapeni, když zjistíme, že máme hned co jíst. Pár metrů od nás prorůstá okrasným křoviskem i hojně obsypaná ostružina. Máme tedy skvělou možnost zdravé snídaně od Pána Boha.
Po krátké době máme sbaleno, uklizeno. Musím pochválit kluky zejména Samuela opravdu skvělá, rychlá spolupráce.
Přesouváme se na jedno ze cvičebních stanovišť a kochame se okolím. Sledujeme okolí a modlíme se o moudrost jak dál.
Vzápětí k našemu stanovišti dobíhá běžec – sportovec, který odhaluje další skvělou záležitost. My jsme si mysleli, že je to popelník, ale je to malá kašna s pitnou vodou. Jdem se seznámit a optat jak se dostat do města.
Paulo, je velmi přátelský, hned zapíná překladač a vysvětluje nám jak nejlépe do města. Odkazuje nás na autobus a dává instrukce. Lístek je možné koupit v autobuse za 1,50 ?.
Jedem busem do města. Sledujeme okolí. Hodně lidí tu po ránu běhá se sluchátky na uších. Auta na sebe neustále troubějí.
Ráno nasedají do autobusů především senioři. Ženy mezi sebou hlasitě klevetí, někdy se až zalekneme jestli se nesežerou.
Jsme na konečné v centrum. Chcem se konečně dostat k moři, tak se ptáme místních kudy?
Páteční ranní ruch je znát, cítíme ryby a mořský vzduch. Zaráží nás ovšem nepořádek, který kazí celkový dojem. Všude jsou pohozené odpadky a dost lidí zde kouří. Ženy, muži dokonce i na skútrech lidé jezdí s cigaretou.
Stojíme před obchůdek, který láká na místní lokální produkty. Jsme hladový tedy se jdem zeptat co nám nabídnou.
Mladík je rád, že nám může připravit snídani. Ukazuje na domácí bagetu, kterou by rozpůlil a naplnil čím si vybereme. Vyhrává domácí mozzarela, čerstvé rajče,zalito olivovým olejem. Cena 2,50 ? ovšem takovou bagetu jste nejedli. Opravdu vynikající chuť. Akorát pro nás tři.
V 9.30 konečně stojíme na městském pobřeží a hledíme na moře. Jsme nadšení. A den nám teprve začíná… Těšte se s námi na další dobrodružství příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *