+420 739 512 610

Páteční cíl

První cíl jsme našli, chtěli jsme vidět moře, pobřeží a krajinu. Pláže jsou tu také, ale zase o kus dál. Nyní se zaměřujeme najít ulici via Quasimodo, kde se má nacházet křesťanské společenství a mezinárodní pobočka charitativní organizace ADRA. Z mapy nám je jasné, že půjdeme cca 5 km do cíle. Žel, s plnou polní a v největším vedru. Vybíráme méně hlučné ulice a snažíme se jít ve stínu. Občas se zeptáme jestli jdeme správným směrem. Kde je to možné děláme zastávky na dětském hřišti, v parku a různě na lavičkách. Nikam nespěcháme. Někdy kolem 15.hodiny jsme již dost unavení a zdá se, že bloudíme v kruhu. Poprvé zkouším pomoc techniky a zapínám tablet s mobilním připojením. Nic se neděje. Někde je chyba. Vzpomínáme na Katku a říkáme si, jejda tak ono nám to taky nepůjde. To je pech. Zkouším volat na podporu T-MOBILE. Během chvilky se vysvětluje,že mám špatně nastavený tablet. Během 10 min je vše ok. Můžeme zapnou Google mapy a najít jak daleko jsme od cíle.
Měli jsme pravdu asi hodinku jsme bloudili v kruhu, přitom 5 minut od cíle. Projdeme mezi paneláky doleva,doprava a před námi v horizontu moře a na kraji sídliště, pěkný velký sbor.
Jsme nadšení, našli jsme cíl a můžeme začít vítat sobotní den, který pomalu začíná. Kousek od sboru je k našemu překvapení PENNY market. Jdem se občerstvit a zeptat se kam na pláž.
Po 18. hodině začíná být v ulicích ruch. Všichni po horkém letním dni vylézají z domovů a posedávají na ulicích. Jsou to rodinné či přátelské houfy. Většina má stejný cíl jako my. Vyrazit na pláž a kochat se západem ⛅. Dát si něco dobrého a vášnivě si povídat a gestikulovat.
Konečně jsme se mohli vykoupat v moři. Sice jsme na kamenité pláži, ale to nám vůbec nevadí.
Již se stmívá a my jdeme postavit stan na našem vytipovaném místě. Buona notte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *