+420 739 512 610

Realita HIV

green leaves in white ceramic bowl

Můj děděček odebíral pravidelně Jičínský deník. Před časem byla hned na titulce drsná zpráva, která mě zaujala a donutila přemýšlet.

Článek popisoval, jak jedna nezodpovědná žena s diagnózou HIV nezodpovědně navazovala kontakty s muži různého věku. O své diagnóze se však zapoměla mužům zmínit. Spousta z nich pak byla kontaktována kriminální policií, aby si ve svém zájmu zašli na testy.

Žel, není to první případ, muže a ženy, kdy se takto nezodpovědně chovají a úmyslně šíří jakékoliv jiné pohlavní choroby. Své oběti si často hledají právě na seznamkách a internetu a svou diagnózu skrývají. Jistě všichni víme, že spektrum pohlavních chorob je velké. Patří mezi ně syfilis, kapavka, AIDS, genitální opar, trichomoniáza, chlamydie, HPV viry, virová kondylomata, genitální bradavice, veš muňka (filcky), granuloma inguinale, venerický lymfogranulom. Jaké závažné problémy tato onemocnění způsobují si může každý na internetu přečíst sám.

Tak si myslím, že by měl mít člověk, jisté zásady ohledně intimního života a rozum, který nás povede chovat se obezřetně! Zejména pokud jsme již rodiči dětí. Kdo z rodičů by chtěl předávat dětem svou nezodpovědností špatným příklad?

Mnozí zesměšnují a bagatelizují mou výzvu o pevném přátelství bez intimností, ale to je přesně ten důvod proč jsem v tomto směru i já opatrná. Vzhledem k dnešní lhostejné a povrchní době, kdy si mnozí chtějí užívat života a v intimní oblasti žít nevázaně je moudré mít v tomto směru rozum.

Vzhledem k realitě, kdy mnozí mají i několik paralelních vztahů nebo v krátké době vystřídají více partnerů, je to skutečně závažné téma.

Přeji všem, aby jsme nedevalvovali, tak vzácnou věc, kterou intimita, láska a sexualita je. Určitě je daleko krásnější prožít vášnivé a laskavé milování s důvěrně známou osobou, kterou miluji. Hledejte u druhého něco více než sexuální krátkodobé uspokojení, které mnohdy po čase vyprchá. Ať nám nezůstanou jen oči pro pláč… anebo špatná zpráva o zákeřné diagnóze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *