+420 739 512 610

Odpuštění

Včera v kavárně jsem registrovala rozhovor několika babiček. Jejich téma bylo: vina či nevina pana Kajínka.
Jejich vášnivý rozhovor a argumenty byli úsměvné, mě ale bylo smutno, že se dohadovaly. Proč? Jednoduše: Kdo z nás tam byl, kdo z nás ví okolnosti, kdo zná zůčasněné osoby?, kdo ví proč?, kdo ví co zažili? Nebo-li, kdo z nás je bez viny první hoď kamenem!
Rozuměj, nejsem pro, aby po světě chodili kriminálníci a různé pochybné existence, vrazi, feťáci či zloději … ale ….
Jen si myslím, že je dobré uvědomit si, co je to vlastně milost, kterou Kájínek dostal ať už je Pravda v jeho případě jakákoliv.

Milost může označovat:

milost (právo) odpuštění trestu v trestním právu
milost (teologie) odpuštění hříchu v teologii

Amnestie (z řeckého amnéstia, zapomenutí) je rozhodnutí o hromadném, a to úplném nebo částečném prominutí trestu, a současně o zahlazení odsouzení pro trestný čin. Neruší tedy rozsudek ani občanskoprávní odpovědnost odsouzeného (například povinnost nahradit škodu), ale pouze trest.

Někteří víte, že miluji pohádky, podobenství, moudrosti i přísloví. Je fajn, že v pohádkách vítězí dobro nad zlem, realita je však jiná. Život a Svět, není pohádka, ale mnohdy utrpení, nespravedlnost, zlo a násilý. Mnozí tvrdí, že pokud by byl Bůh, tak se to neděje …. ale …. kdo za to Zlo ve skutečnosti může? Já-ty-my-celé lidstvo… Stvořitel vše tvoří dokonale ….Boží záměr s námi byl, je a bude vždy jen Láska a Milosrdenství.Člověk, nechce poslouchat přírodní zákony. To člověk tupí Stvořitelovo dílo, člověk odmítá poslouchat Pravdu v běžném denním životě. Pak musí lhát, krást, vraždit a život se mu rozpadá…

I můj život se začal před lety rozpadat … proto jsem požádala Nejvyššího soudce o Milost. Měl čas se mým případem zabývat, přišel mě navštívit a dokonce řekl: mám tě moc rád, takovou jaká jsi – vše ti odpouštím. Dávám ti MILOST, odejdi v pokoji a už nedělej takové blbosti, aby se ti nestalo něco horšího.

Žít v Pravdě je potěšení. Člověk už nemusí lhát, krást, podvádět, zatajovat, vraždit ….. Člověk už není sám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *