+420 739 512 610

Výchova chlapců

Tak se jmenuje kniha Jamese Dobsona, kterou mohu doporučit nejen rodičům, kteří vychovávají své děti a nejen kluky. Uvědomuji si, že výchova našich dětí, je důležitá a není vůbec snadné orientovat se v dnešních trendech výchovy. Malá recenze knihy:
Práce, která vychází z mnohaleté zkušenosti autora, mapuje mimo jiné: komplikovanost vztahu otce a syna, vliv matky na zdravý vývoj chlapce, obtíže spojené s kázněním „nezvládnutelných“ chlapců, správnou motivaci pro studium i práci, důvody, proč chlapce chránit před ponižujícím zesměšňováním, kořeny homosexuality a její možné řešení, zápasy, kterými procházejí svobodné matky a osamělí otcové při výchově chlapců, důležitost role, kterou ve výchově mohou sehrát prarodiče a širší rodina.
Kniha mi pomohla pochopit některé souvislosti a úskalí, které mě mohou jako samoživitelku potkat i to jaký dopad má na psychiku dětí rozvod rodičů.


Své kluky tedy vedu cestou konzervativnější, zaměřenou na důslednost a křesťanské zásady, které jsou praktické, moudré a jako matka mám radost, když vidím reálné ovoce, které tato výchova přináší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *